bajki

o myszce burku

W dniach 28 i 29 maja 2016 w Łódzkim Domu Kultury odbył się Finał Konkursu "Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką - ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI".
Pierwszy konkurs plastyczny dla dzieci o tematyce przyrodniczej na ilustracje do bajki Jolanty Horodeckiej Wieczorek został rozstrzygnięty! 9 maja jury podjęło decyzję o przyznaniu nagród w postaci wydania ilustracji wraz z bajeczką Jolanty Horodeckiej-Wieczorek (nakładem Wydawnictwa Kwadraturka) 9 uczestnikom! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!

rozprza

Dnia 7 czerwca 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy miało miejsce spotkanie z pisarką panią Jolantą Horodecką – Wieczorek. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą panią Wiesławą Pisarek oraz paniami Elżbietą Sabaturską-Polok i Anną Sidoruk. Pani Horodecka-Wieczorek jest autorką ponad 160 bajek, poematów, a także opowiadań i powieści fantastycznych. Wszystkie bajki Jolanty Horodeckiej-Wieczorek opatrzone są emblematem „Bez przemocy”. Autorka otrzymała Nagrodę Specjalną Ministra Kultury za bogaty edukacyjny dorobek w dziedzinie literatury dziecięcej (2005) oraz medal prezydenta miasta Piotrkowa Trybunalskiego za krzewienie kultury polskiej i promowanie miasta, również poza granicami kraju. (2006). W 2007 roku była nominowana do tytułu „Niezwykłej Polki”. Jolanta Horodecka-Wieczorek jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich, Dziennikarzy i Tłumaczy APAJTE z siedzibą w Paryżu.
Podczas spotkania pisarka opowiadała o swoich książkach, a także o swojej pasji, jaką jest kosmos i związane z nim najnowsze odkrycia, przeczytała również fragmenty swoich utworów. Podkreśliła, że każdy człowiek ma jakiś dar. Ważną rzeczą jest, by go w sobie odkryć i rozwijać.

Tekst i zdjęcie: Strona Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy

wola krzysztoporska

W tym tygodniu rozmawialiśmy o książkach dlatego też 11 maja nasze Przedszkole odwiedziła znana i ceniona pisarka Jolanta Horodecka-Wieczorek, która jest autorką literatury fantastycznej / powieści, opowiadania/ oraz ponad 160 bajek i baśni we wierszu i w prozie.Wszystkie utwory dla dzieci opatrzone są emblematem „Bez przemocy”.Autorka odpowiadała na trudne pytania dzieci np. "Czy łatwo jest być pisarzem?" oraz przybliżyła dzieciom swoją twórczość. Spotkanie dostarczyło dzieciom dużo radości i satysfakcji ze znajomości przeczytanych i omawianych książek, zaś małych czytelników, którzy jeszcze nie znają utworów autorki, na pewno zachęciło do ich przeczytania.

Źródło tekstu i zdjęcia- Fanpage Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej