bajki

Na zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia Grupa Polskich Przedsiębiorców autorka brała udział w Ogólnopolskiej Konferencji, która odbyła się w dniach 24 i 25.01.2018 we Wiśle. Tematem konferencji była Gospodarka Odpadami- Stan Prawny. Dodajemy, że autorka odbywa wiele spotkań i prelekcji związanych z ekologią i jej bajką edukacyjną pt. O kosmicznym ludku w babcinym ogródku /wydanie I i II/.

jhw dyplom2

DSC04910We wtorek 24 października 2017r. uczniowie z klas I -III Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Polskiej Marynarki Handlowej  i Niepublicznego Gimnazjum w Tarnowie uczestniczyli w spotkaniu  z pisarką p. Jolantą Horodecką – Wieczorek. Autorką literatury fantastycznej i ponad 160 bajek i baśni w wierszu i w prozie, z czego ukazało się 51 tytułów, nakładem 843 tysięcy egzemplarzy. Wszystkie utwory dla dzieci opatrzone są emblematem „Bez przemocy”. W spotkaniu z pisarką uczestniczyła również p. Katarzyna Bielecka."

Na skróty do galerii.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że film zrealizowany
 
na bazie poematu Jolanty Horodeckiej-Wieczorek 
                 pt. "Wiatru tchnienie o Chopinie"              
                   otrzymał w dniu 18.10.2017 roku
          I Nagrodę w kategorii filmów edukacyjnych
na Międzynarodowym Festiwalu Multimedialnym w W-wie.

Film posiada taki sam tytuł jak w/w poemat dla dzieci  tj."Wiatru  tchnienie o Chopinie".

autorka w sannikach autorka z rezyserem autorka rezyser i goscie z francji

Klub Księgarzy w W wie 20.05 2017 Jolanta Horodecka Wieczorek na Warszawskich Targach Ksiązki 18-21 maja 2017 roku Klub Księgarzy W-wa 20.05.2017. Więcej zdjęć w galerii. NA SKRÓTY DO GALERII.

kongres 062016 2Międzynarodowy Kongres Asocjacji Kobiet Polskich Polka International z siedzibą w Szwecji, który odbył sie w Warszawie w dniach 2-5.06.2016 r. Na zdjeciach autorka na scenie Teatru Rampa wygłasza referat nt swojej pasji dot Kosmosu. Obok radiowiec Marcin Żak recenzuje autorki twórczość SF. Zdjęcie zbiorowe członków w/w Asocjacji, Obok prezes p. Elizabeth Blania Kacprzyk siedzi z powieścią autorki znany hr. Jan Potocki.

06.11.2015 dyplom

Prezes Światowego Stowarzyszenia Dziedzictwa Kulturowego Polonii

ks. prof. dr. hab. m. dr h. c. Andrzej Kryński

na X Międzynarodowym Kongresie Polonijnym wręcza pisarce Dyplom z medalem za zasługi na rzecz Stowarzyszenia

rozprza2016W trakcie spotkania pisarka opowiadała o swej twórczości literackiej, pasjach oraz działalności społecznej względem potrzebujących dzieci. Jolanta Horodecka- Wieczorek jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień m.in. nagrody specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za bogaty i edukacyjny dorobek w dziedzinie literatury dziecięcej, oznaki honorowej "Zasłużony dla Kultury Polskiej" czy nominacji do tytułu "Niezwykłej Polki". Wszystkie bajki i baśnie Jolanty Horodeckiej- Wieczorek opatrzone są emblematem "Bez przemocy" i posiadają głębokie przesłanie wyrażone w formie morałów.

Dodamy, że utwory "Hymn zawieszony w czasie", W świecie Fosforantów", "W miasteczku krasnali", "O kosmicznym ludku w babcinym ogródku..." dostępne są w naszej Bibliotece. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Źródło: strona Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy

oberhausen

„23 lutego 2013 roku w polskiej, literacko-artystycznej restauracji „Gdańska” w Oberhausen / Niemcy/ odbył się kolejny wieczór artystyczny pod tytułem „Twórcze kontrasty II”. Tym razem gościem specjalnym tego wieczoru była znana i ceniona pisarka Jolanta Horodecka-Wieczorek, autorka literatury fantastyczno-naukowej oraz ponad 160 bajek dla dzieci, która na zaproszenie Polonii przyjechała do Niemiec. Ponad godzinny wywiad z pisarką przeprowadził poeta Waldemar Kostrzębski. Wywiad obejmujący wszystkie aspekty twórczości pisarki, od początków literackiej kariery do chwili obecnej, zakończony był pytaniami od publiczności. Nie zabrakło oczywiście czytania fragmentów z najnowszej książki "W świecie Fosforantów" i bajek. Wieczór zaszczycił swoją obecnością wicekonsul do spraw współpracy z Polonią pan Andrzej Dudziński, który osobiście gratulował autorce osiągnięć literackich. Przed rozpoczęciem programu autorka udzielała wywiadu specjalnie przybyłej na wieczór artystyczny TV Pepe. Wywiad przeprowadził znany dziennikarz Leonard Paszek. Program prowadziła p. Halina Kostrzębska”.

jhw11Jolantę Horodecką-Wieczorek poznałam podczas Salonu Książki Polskiej (organizowanego corocznie przez APAJTE) w Wiedniu w 2008 roku. Autorka i jej twórczość zafascynowały mnie, a efektem tej fascynacji jest poniższa rozmowa. Za miesiąc ukaże się najnowszy tekst Horodeckiej-Wieczorek „Wiatru tchnienie o Chopinie”. Autorka literatury dziecięcej Jolanta Horodecka Wieczorek. / Fot. Jolanta Horodecka-Wieczorek

Tekst zawiera 115 rymowanych zwrotek w trzech częściach i jest wspaniałą mozaiką biograficzną kompozytora wszech czasów Fryderyka Chopina, przeznaczoną dla młodych czytelników. O pisarstwie dla dzieci, o kształtowaniu wrażliwości młodego czytelnika traktuje poniższa rozmowa.

Co zdecydowało, że zaczęła Pani pisać dla dzieci ?