Drukuj

Z przyjemnością zawiadamiamy naszych Czytelników, ze rozpoczęły się zdjęcia do filmu realizowanego na bazie książki Jolanty Horodeckiej-Wieczorek pt. "Wiatru tchnienie o Chopinie".

autorka w sannikach autorka z rezyserem autorka rezyser i goscie z francji

wiatru tchnienie o chopinie

„Wiatru tchnienie o Chopinie. Dzieciom w dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina”, to książka o wielkim artyście i jego wielkich dziełach. Autorka – Jolanta Horodecka-Wieczorek w perfekcyjny sposób zawarła najważniejsze wydarzenia z życia i twórczości artysty w 115 rymowanych zwrotkach. W bardzo przystępny dla młodego czytelnika sposób, przekazała najważniejsze informacje o muzyku, które powinien znać każdy Polak. Dzięki temu książka zyskała edukacyjny charakter i stała się jedną z nielicznych na polskim rynku wydawniczym książek, poświęconych artyście i przeznaczonych dla młodych czytelników.
Liczba stron: 50
Wymiary: 21,5 x 30,4 cm
Okładka: twarda

recenzja degen 1

recenzja degen 2

Poniżej przedstawiamy opis pochodzący z portalu: Miasto Dzieci (http://miastodzieci.pl/wydarzenia/wiatru-tchnienie-o-chopinie/)

Wiatru tchnienie o Chopinie

W połowie maja nakładem wydawnictwa Buchmann ukaże się biografia Fryderyka Chopina przybliżająca dzieciom barwną postać tego wybitnego kompozytora. Książka powstała w związku z obchodami roku chopinowskiego w Polsce, a jej celem jest ukazanie dzieciom abstrakcyjnej być może dla nich postaci Fryderyka Chopina jako niesfornego chłopca, z którym mogą się identyfikować, a następnie niezwykle zdolnego młodego człowieka, którego życie wypełniała ogromna pasja.

Autorka, Jolanta Horodecka-Wieczorek, rolę narratora powierzyła pędzącemu wiatrowi. Lekki, czasem żartobliwy styl sprawia, że dzieci chętnie przysłuchują się tej wartkiej opowieści, co jest wspaniałą okazją do przekazania im treści edukacyjnych. Całość wzbogacają piękne rysunki Rafała Zawadzkiego.

Jolanta Horodecka-Wieczorek Dzieciom w Dwusetną Rocznicę Urodzin Fryderyka Chopina „Wiatru tchnienie o Chopinie”
(fragment)
Dzieciństwo
Pytał Księżyc przyjaciela:
– Dokąd to tak pędzisz Wietrze?
Dziś niedziela, a ty jesteś
W poszarpanym, starym swetrze…

– Jutro wszystko ci opowiem,
Dziś na wróżki zaproszenie
Lecę dzieciom opowiedzieć
Tę historię o Chopinie.

Dwieście bowiem lat przemija
Jak Fryderyk się urodził
I przez swoje krótkie życie
Najpiękniejsze dzieła stworzył.

– Zatem pędź, mój przyjacielu,
Wieki latasz po tym świecie
A więc myślę, że pamiętasz
To sprzed dwustu laty dziecię.
Też wam wyślę na promyku
Mą kronikę z biblioteki
Z życiorysem Fryderyka
Co rozsławił się na wieki.
***
Ale Wicher w drodze zasnął
Gdzieś pod drzewem, w środku lasu
I obudził się w epoce
Dawno zamierzchłego czasu…

Premiera – 15 maja 2010
Wydawnictwo Buchmann